Hiszpańskie atrakcje: Kordowa

Dla wielu z nas Hiszpania – nieruchomości w Hiszpanii dreamproperty.pl to wyjątkowy kraj, na terenie którego podziwiać można różnorodne zabytki i unikalne perełki architektury. Dla tych, którzy cenią sobie wielokulturowość, regionem niezwykle atrakcyjnym może się okazać Andaluzja.

W jej północnej części czeka jedno z najpiękniejszych miast Europy, na terenie którego nikt nudzić się nie będzie. Tpiekne widoki na ibizieo Kordowa – miasto wyjątkowo chętnie odwiedzane przez wycieczki z całego świata, którym od lat interesują się znane biura podróży. Skąd bierze się taka popularność Kordowy? Przyczyn zainteresowania tym miastem jest wiele. Dla sporej grupy turystów miasto to jest przede wszystkim ośrodkiem, który przyciąga niezwykłymi pamiątkami po Maurach.

To oni od VIII do początków XIII wieku rządzili miastem, wznosząc na jego terenie wiele ciekawych budowli. Do dziś w Kordowie można się spotkać z ciekawymi przykładami stylu mauretańskiego oraz z takimi atrakcjami, jak dawny meczet. Kordowa kusi też piękną katedrą oraz mostami, dzięki którym miasto to uchodzi za niezwykle uroczy i malowniczy ośrodek miejski.

Dzielnicą, której w czasie wycieczki po tym mieście również nie można pominąć, jest dawna dzielnica żydowska. Biura podróży przypominają nam, że i tu czeka na nas wiele unikalnych zabytków. Tym najcenniejszym jest wspaniała synagoga, która powstała w początkach XIV stulecia. To jedna z najpiękniejszych i najważniejszych bożnic, jakimi może nas zachwycić Hiszpania oraz perełka dawnej architektury, która oczaruje każdego miłośnika sztuki.spradz wszystkie atrakcje w hiszpanii